Home / Sport / Distria Krasniqi rrëmben medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’

Distria Krasniqi rrëmben medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’

Xhudistja 22 vjeçare nga Kosova, e ka mundur në finalen për medaljen e artë xhudisten nga Hungaria, Eva Csernoviczki, në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Krasniqi këtë duel e fitoi me ippon.

Loading...

Vlen të ceket se në finale për medalje të artë janë edhe  Majlinda Kelmendi në kategorinë deri 52 kilogramë dhe Nora Gjakova në kategorinë deri në 57 kilogramë./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com