Home / Sport / “Dridhet” Golden State, Durant largohet pas këtij sezoni

“Dridhet” Golden State, Durant largohet pas këtij sezoni

Durant kaloi në Golden State nga Oklahoma Thunder, kalim ky i cili humbi pakëz reputacionin e lojtarit.

Loading...

Asokohe, “Durantula” pati një paraqitje jo të mirë kundër skuadrës së tij aktuale, gjatë fazës play – off, kur Oklahoma udhëhiqte 3:1 me ndeshje dhe humbi këtë avantazh.

Pas atij sezoni, MVP asokohe, kaloi në Golden State. Por, a është njëri nga lojtarët më të mirë në NBA afër shkëputjes nga skuadra kampione?

Kështu mendon Marcus Thompson.  Ai ka thënë se Durant do të ketë shumë skuadra si opsion zgjedhje.

Disa zëra madje thonë se ai mund edhe ti bashkohet “mbretit” LeBron James tek skuadra e Lakers. /Lajmi.net/

 

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com