Home / Teknologji / Është prezantues i lajmeve, por nuk është njeri

Është prezantues i lajmeve, por nuk është njeri

Edhe në media, njerëzit në të ardhmen mund të zëvendësohen gjithnjë e më shumë me robota. Dhe ky është një shembull mbresëlënës i agjensisë shtetërore të lajmeve të Kinës Xinhua, transmeton lajmi.net.

Të dy prezantuesit e intelegjencës artificiale flasin kinezisht dhe anglisht.

Loading...
Sipas Xinhua , përfitimet janë të qarta: Lajmëtarët mund të punojnë 24 orë në ditë, të zbatohen shpejt dhe lehtë në faqet e internetit dhe kanalet e mediave sociale, dhe në mënyrë të konsiderueshme të zvogëlojnë shpenzimet e prodhimit të lajmeve. /Lajmi.net/

 

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com