Home / Opinione / Gjergj Kastrioti -Skënderbeu ikona kombit shqipëtar

Gjergj Kastrioti -Skënderbeu ikona kombit shqipëtar

Gjergj Kastrioti -Skënderbeu është ikona e kombit shqiptar emër i madh i lavdishem me peshë në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare .

Loading...

550 vite pas vdekjes së kryeheroit tonë kombëtar manifestimet në këtë vit jubilar nuk janë në lartësinë e duhur për vlerat e Skënderbeut rezistencen e tij 25 vjeçare kundër hordhive otomane etj

Kujtojmë që në vitin 1968 Enver Hoxha i madh vizionar e mëndjendritur do organizonte manifestime madheshtore vendosja shtatores akademi në Tiranë në troje tona në misione diplomatike bërja filmit vite ma herët .

Organizimet e djeshme ishin madheshtore në çdo aspekt në çdo vit organizime të dënja për gjigantin Skënderbe Kuvendin e Lezhës 28-29 Nëntor 5 maj etj tamam i ka ardhur era shtet

Europa mosmirënjohese pa luftën e Skenderbeut sot do ishte e asimiluar do fliste osmanisht respektivisht turqisht .

Duhet në shkolla universitete me shumë të flitet për vlerat kombëtare e jo si tani shkil e shko .

Skënderbeu ishte jo vetëm strateg ushtarak por edhe lider i vërtet i çmuar anëkend botës .

Erald Selca

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com