Home / Kuriozitete / Habiten mjekët, foshnja lind me një shenjë unike në ballë

Habiten mjekët, foshnja lind me një shenjë unike në ballë

Hanru van Niekerk mund të ketë ardhur një ditë në fillim duke gjykuar nga pamja e pazakontë e tij – 12’shi në ballin e saj.

Etiketa u shfaq në mes të ballit të Hanru, pavarësisht se ishte lindur më 11 nëntor – duke sugjeruar kjo shenjë se ai mund të ketë planifikuar të hyjë në botë 24 orë më vonë, transmeton lajmi.net.

Loading...

Familja e tij fillimisht nuk e vuri re këtë shenjë.

Në fakt, gjyshja e saj, Catherine Jooste, 70-vjeçare, tha se shumë më vonë mësuan shenjën në ballin e saj.

“Vajza ime më e vogël ishte e para që e pa këtë dhe ajo tha se në ballin e saj kishte një 1 dhe një 2. Nuk u shqetësuam për këtë, doktori i tij tha se do të zbehet kur të plaket”.

Familja nga qyteti i Johanesburgut në Afrikën e Jugut tha se ata u kishin përdorur kaq shumë për të lindurit që ata pothuajse nuk e vërenin atë dhe nuk i pengonte ata të shijonin ardhjen e Hanru-së.

“Hemangiomas janë një grup i enëve të vogla të gjakut që rriten në një zonë të caktuar në lëkurë – prandaj zakonisht duken të kuqe ose të purpurta”, sqaroi dermatologia Patrice Hyde në lidhje me shenjën e foshnjës.

“Enët e gjakut janë tuba të vegjël që bartin gjak përmes trupit”

“Askush nuk e di se çfarë shkakton enët e gjakut të grupohen së bashku, por është mirë të dihet se shumica e indeve nuk janë një shenjë e ndonjë sëmundjeje dhe zakonisht nuk shkaktojnë dëm aspak në shëndetin e njeriut”./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com