Home / Lajme / Hoxhë Ahmed Kalaja: Nëse një serb bëhet mysliman ai është vëllau im![Video]

Hoxhë Ahmed Kalaja: Nëse një serb bëhet mysliman ai është vëllau im![Video]

Hoxhë Ahmed Kalaja i cili ëshë imam në një prej xhamive më të mëdha të Tiranës, gjatë një ligjerate tha se çdo mysliman është vëllau im, duke përfshirë edhe serbët mysliman.

Një serb kishte pranuar Islamin në Jordani. A është vëllau jonë ai apo jo? Pyeti hoxha të pranishmit.

Loading...

“Po ore vëlla e kam, edhe çifuti nëse bëhet mysliman vëlla e kam”, tha hoxha.

Për më shumë shikojeni videon:

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Nesë një serb që deri dje ka masakruar gra dhe fëmi shqiptar, konvertohet në fenë e Allahut, ai bëhët menjëherë vëlla i shqiptarëve mysliman.😟😟😟😟

Gepostet von FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË EUROPA am Mittwoch, 7. November 2018

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com