Home / Kulturë / Jepet premiera e filmit dokumentar “Pse unë?!”, nga Senad Abduli.

Jepet premiera e filmit dokumentar “Pse unë?!”, nga Senad Abduli.

Mbrëmë në Kinotekën e Maqedonisë u dha premiera e filmit dokumentar “Pse unë”, i realizuar nga produkcioni Arnel Production, me regji të z. Senad Abduli, drejtor i fotografisë z. Robert Jankullovski dhe montazh z. Bllazhe Dullev.

Ky është filmi i 5 i produkcionit “Arnel Production”, i financuar nga Agjencia për Film i Republikës së Maqedonisë. Filmini parë ishte dokumentari “E hidhura”, pastaj filmat e shkurt “Koha e bukur për të vdekur” dhe “Aida” dhe koprodukcioni në filmit Kosovar “Home sweet home”.

Loading...

Pse unë?! Në qendër të vëmendjes ka temën e pasojave nga katastrofa e Çernobilit, e cila ishte e shpërndarë në shumë vende të Azisë, Europës Lindore dhe Perendimore. Duke filluar nga një fatkeqësi që ndodh në një familje në Tetovë, e deri te ekspertët nga Zvicra, Turqia, Rumania dhe Bullgaria.

Falemenderojm të gjith që ishin premierën e mbrëmshme. Shpresojm që Arnel Production të vazhdoj të realizoj filma për ju.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com