Home / Kuriozitete / Kapet pitoni 8 metra i lidhur në këmbën e një njeriu

Kapet pitoni 8 metra i lidhur në këmbën e një njeriu

Ajo që vijon është një betejë e jashtëzakonshme midis njeriut dhe kafshës, ndërsa zvarraniku 8-metërsh përpiqet të arratiset përmes pemës.

Loading...

Gjarpri gjigant pastaj kalon në instinkt mbrojtës, duke përfunduar i rrethuar në një nga këmbët e njerëzve.

Gjashtë burra kaluan disa minuta duke u munduar të kapërcenin mposhtnin zvarranikun njëqind kilogramësh – duke u përpjekur të mbanin gojën e gjarprit për ta ndaluar atë nga kafshimi.

Gjarpri përfundoi në një kafaz të madh në një fshat në rajonin Padam Pariaman ku u mbajt për disa ditë. Zyrtarët e kafshëve të egra pastaj e çuan atë disa kilometra larg vendbanimeve me njerëz. /Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com