Home / Lajme / KUSH ËSHTË INFERMIERI DIBRAN, 2 ORË RRUGË NË KËMBË NË MBI 1 METËR E GJYSMË BORË PËR TË SHPËTUAR PACIENTEN

KUSH ËSHTË INFERMIERI DIBRAN, 2 ORË RRUGË NË KËMBË NË MBI 1 METËR E GJYSMË BORË PËR TË SHPËTUAR PACIENTEN

Quhet Ruzhdi Bruci, infermier pranë Qendrës Shëndetësore Selishtë në Dibër, ku trashësia e borës ka arritur deri në 1 metër e gjysmë.

Duke sfiduar çdo vështirësi të motit ai ka ecur për dy orë në këmbë mes një acari dhe të ftohti të pazakontë, ku falë gadishmërisë dhe mjekimit sipas parametrave mjekësore, ka shpëtuar nga vdekja një paciente.

Loading...

Duket si një riardhje reale e personazheve të filmave të dikurshëm, por kësaj rradhe me autorësi konkrete, kur njeriu, më së pari, është human dhe i prirur t’i dalë për zot punës në çdo lloj situate.

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com