Home / Lajme / Medikamentet që shkaktojnë dëm në veshka

Medikamentet që shkaktojnë dëm në veshka

Medikamentet kryesisht dëmtojnë veshkat, një nga organet më të rëndësishme dhe vitale të trupit, transmeton lajmi.net.

Loading...

Një listë e gjatë e barnave i takon këtij grupi, më poshtë mund të gjeni grupin e medikamenteve që kanë më së shumti ndikim në këtë organ.

Ky grup medikamentesh përfshin analgjetikët, antibiotikët dhe llojet e barnave të tjera.

– Antibiotikët përfshirë meticilinin, ciprofloksacini, vankomicini, sulfonamidet
– Medikamentet për zemër
– Medikamentet anti-virale
– Medikamentet me litium
– Medikamentet kemioterapike
– Medikamentet kundër reumës. /Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com