Home / Kuriozitete / Objekti i veçantë ‘në formë piramide’ që merr vëmendje të madhe në internet [Foto]

Objekti i veçantë ‘në formë piramide’ që merr vëmendje të madhe në internet [Foto]

Një ndërtesë masive rezidenciale në Kinë u bë e famshme për formën e saj të çuditshme, piramidale.

Loading...

Struktura futuristike 18-katëshe ndodhet në Kunshan, një qytet afër Shangait, dhe ka mbledhur interes të madh nga publiku për dizajnin e tij të pazakontë.

Një video mbresëlënëse me droni të lëshuar nga China News Service tregon se si banesat e gjenden mbi njëra-tjetrën në një pjerrësi prej 45 gradësh sikur të ishin bërë me blloqe Lego, transmeton lajmi.net.

Duke qëndruar 100 metra lartësi, ndërtesa e çuditshme, por popullore në rrethin Huaqiao të Kunshanit është pjesë e një kompleksi rezidencial dhe komercial, i cili u përfundua në vitin 2013 dhe ka dy struktura të tjera 12 katëshe.

Të tre ndërtesat kanë një sipërfaqe të spikatur dhe të pjerrët në të dy anët, dhe nga një kënd tjetër ndërtesat duken si piramida. Dy mure të tjera të jashtme të secilës ndërtesë janë ato vertikale normale.

Një banor në kompleks, i njohur nga mbiemri i tij, Huang, tha për China News Service se dizajni unik i ndërtesave do të thotë çdo apartament vjen me një tarracë të madhe dhe ai e pëlqente veçantinë.

Z. Huang, i cili jeton në një banesë në katin e tretë tha: “Është një mënyrë e veçantë jetese. Miqtë e mi shpesh vijnë në shtëpinë time për të qëndruar në tarracë. Ne do të pimë çaj dhe do të relaksoheni “.

 

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com