Home / Sport / Përkundër formës së dobët, legjenda e Liverpool ka disa lëvdata për Salah

Përkundër formës së dobët, legjenda e Liverpool ka disa lëvdata për Salah

Egjiptiani ka nxitur reagimet e shumë ekspertëve të futbollit. Disa madje mendojnë se forma e tij ishte vetëm “sezonale” dhe aq do të mbetet.

Loading...

Salah realizoi 44 gola për Liverpool në të gjitha kompeticionet, sezonin e kaluar.

Këtë sezon ai nuk ka qenë aq konkretizues. Ai ka arritur të shënoj vetëm 3 herë në 11 ndeshje.

Robbie Fowler, legjenda e Liverpool, mendon se lojtari do të rikthehet në nivelet ku ishte sezonin e kaluar.

“Nuk them se është duke pasur një sezon të dobët. Ai është ende një lojtar i mirë. Por, krahasuar me çfarë ka bërë sezonin e kaluar… ajo është e pabesueshme” ka thënë Fowler për “Sky Sports”.

“Mendoj se do të vazhdojë të shënoj shumë gola. Nuk jam i sigurt nëse do të realizoj numrin e golave që bëri vitin e kaluar, mirëpo ai do të shënoj” ka vazhduar legjenda e klubit.

Edhe pse Liverpool pati startin më të mirë që mbahet mend, e njëjta nuk ishte edhe për sulmuesin egjiptian. /Lajmi.net/AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com