Home / Kuriozitete / Piloti arrin ta zbret në tokë aeroplanin, duke fluturuar pak metra mbi një fluturake tjetër të parkuar (Video)

Piloti arrin ta zbret në tokë aeroplanin, duke fluturuar pak metra mbi një fluturake tjetër të parkuar (Video)

Kalimtarët e rastit mbetën të habitur kur panë aeroplanin e tipit DC-3 duke aterruar në tokë, dhe në shikim të parë dukej sikur do ta godiste aeroplanin tjetër që ishte në një pistë në Taraira përgjatë vijës kufitare Kolumb-Brazil, transmeton Telegrafi.

Loading...

Një fëmijë në videon e publikuar më poshtë dëgjohet duke bërtitur nga frika se mund të përplaset në aeroplanin tjetër të parkuar. Mediat lokale raportojnë se bëhej fjalë për pilotin Manuel Mazzucco, i cili është duartrokitur nga shumë persona që e kanë parëvideon.

“Kam pilotuar për më shumë se 20 vite, por diçka të tillë kurrë nuk do të guxoja ta bëja. Përgëzoj pilotin që ishte vërtetë i aftë prapa timonit”, ka shkruar një ish-pilot.

Megjithatë, ky veprim mund t’i kushtojë shtrenjtë, pasi zyrtarët e Aviacionit Civil kanë filluar hetimet pas publikimit të videos në internet.

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com