Home / Sport / Portieri i Manchester Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës

Portieri i Manchester Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës vazhdon të ‘freskohet’ me prurje të reja në ekipin e par.

Loading...

Portieri i Manchester Cityt, Arijanet Muriqi, është lojtari i radhës që do t’i bashkohet ekipit të trajnerit Bernard Challandes.

19 vjeçari ot ka aplikuar për pasaportë në Konsullatën e Kosovës në Zurich të Zvicrës.

Muriqi ka lindur në Zvicër dhe me prejardhje është nga Mali i Zi, përkatësisht Rozhaja.

Ai gjithashtu numëron edhe tri ndeshje për U21 e Malit të Zi./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com