Home / Lajme / SHKA “Jahi Hasani” me koncert tradicional për festat e fundvitit në Gostivar

SHKA “Jahi Hasani” me koncert tradicional për festat e fundvitit në Gostivar

 

Loading...

Me datë 21 Dhjetor 2018 (E Premte) ora 19 në Qendrën për kulturë Gostivar SH.K.A ”Jahi Hasani”-Çegran do tè mbaj koncertin tradicional tè fundvitit, përcjell FLAKA.

“Në këtë event të këngës e valles popullore shqiptare do marrin pjesë artistë të skenës dhe grupe tè njohura. Gjithashtu me këtë rast për herë të parë do të promovojmë veshjet e reja dhe dy valle të reja të punuara nga koreografi i mirënjohur në trevat shqiptare prof. Dilaver Kryeziu”, thuhet në njoftimin e SH.K.A “Jahi Hasani”.

Poashtu në njoftim qendorn se pjesëmarrjen në koncertin e tyre e kanë konfirmuar A.K.V “Kemajl Azizi” nga Vitija R.Kosoves, solistë dhe këngetër të estradës sonë popullore nga Gostivari dhe viset tjera.

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com