Home / Teknologji / Smartfoni i Xiaom-it që po i bën konkurrencë iPhone-it e Samsung-ut

Smartfoni i Xiaom-it që po i bën konkurrencë iPhone-it e Samsung-ut

Kompania njoftoi se telefoni i tyre Mi 8 Pro do të dalë në shitje në Mbretërinë e Bashkuar të premten – herën e parë që pajisja ka qenë e disponueshme jashtë Kinës, transmeton lajmi.net

Xiaomi është tashmë krijuesi i katërt më i madh në botë nga pjesa e tregut, prapa vetëm Samsung, Huawei dhe Apple.

Loading...

Mi 8 Pro përfshin një sensor gjurmësh të gishtave të ndërtuar në ekranin AMOLED 6.2in dhe kamerat e pasme me 12 megapikselë. Përdor Snapdragon 845 procesor dhe posedon sistemin operativ Android të Google.

Xiaomi do të shesë Mi 8 Pro duke filluar nga përreth 575 euro, si pjesë e një strategjie që po e quan “ndershmëri në çmime”./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com