Home / Lajme / Spasovski: Në MPB janë zbuluar 40 persona të cilët kanë punuar me diploma të falsifikuara (VIDEO)

Spasovski: Në MPB janë zbuluar 40 persona të cilët kanë punuar me diploma të falsifikuara (VIDEO)

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme janë zbuluar 40 të punësuar të cilët kanë pasur diploma të falsifikuara të fakultetit, deklaroi ministri Oliver Spasovski në emisionin “Klik-Plus” në TV 21.

Loading...

Këto persona, sipas Spasovskit, kanë mbërritur edhe deri në funksione të rëndësishme në MPB, por, pas zbulimit janë shkarkuar dhe kundër tyre është ngritur kallëzime penale.

Kallëzimet penale, siç tha ministri i Punëve të Brendshme, janë ngritur edhe deri te fakultetet të cilat i kanë dhënë ato diploma.

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com