Home / Sport / Trajneri i Maltës me plot fjalë të mira për ekipin e Kosovës

Trajneri i Maltës me plot fjalë të mira për ekipin e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore spektakolare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, duke e mundur Maltën 3:1 në Ligën e Kombeve.

Loading...

Dy gola të Benjamin Kolollit dhe një gol i sulmuesit Vedat Muriqi, ia sollën tre pikët e reja Kosovës.

“Pa dyshim se Kosova e meritoi fitoren”, ka deklaruar Farrugia.

“Ata na dominuan pjesën e parë. Kur ne barazuam e vërejtëm një panik të vogël (te Kosova). E humbëm një lojtar me karton të kuq dhe gjërat për ne u bënë më të vështira”, theksoi ai.

“Por më duhet të them se Kosova ka një të ardhme të ndritur, me lojtar të rinj dhe shumë të talentuar”.

Ai në fund ka falënderuar popullin e Kosovës për mikpritjen që i është bërë Maltës./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com