Home / Lajme / Ushqimet që duhet të hani për të pasur flokë të bukur

Ushqimet që duhet të hani për të pasur flokë të bukur

Natyrisht, është e rëndësishme të mbani kokën tuaj të shëndetshme, por është gjithashtu e rëndësishme që t’i kushtoni vëmendje dietës suaj, transmeton lajmi.net.

Loading...

Çdo filiz i flokëve është i përbërë nga qelizat që përmbajnë një proteinë të fortë të quajtur keratin dhe ata duhet të ushqehen vazhdimisht me minerale dhe vitamina për t’i bërë flokët tuaj të gjatë dhe të fortë.

Ne kemi listuar disa ushqime për rritjen e flokëve, të cilat ju duhet patjetër të shtoni në dietën tuaj të përditshme.

Ndiqini ato më poshtë:

  • Vezët
  • Spinaqi
  • Frutat agrume
  • Arrat
  • Drithërat
  • Karotat
  • Avokado /Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com