Home / Lajme / Ushqimet që i parandalojnë sëmundjet

Ushqimet që i parandalojnë sëmundjet

Më poshtë do t’ju zbulojmë se kush janë ushqimet që mund të përdoren në vend të ilaçeve.

Loading...

Shafrani i Indisë – Anti-inflamator

Xhenxhefili – Qetëson dhimbjet menstruale

Çaji i pyllit – Atimulon aktivitetin e veshkave

Tërshëra – Nban kolesterolin të qëndrueshëm

Mentja – Qetëson dhe ul barkun e fryrë

Fasulet – Mbajnë nën kontroll kolesterolin

Turshitë – Luftojnë dhimbjet e barkut

Mjalti – Lufton kollën

Farat e chias – Ulin kolesterolin

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com