Home / Kuriozitete / Vdes “jutuberja” më e vjetër në moshën 107-vjeçare

Vdes “jutuberja” më e vjetër në moshën 107-vjeçare

Gjyshja Mastanamma, njihej për gatimin e shalqirit me “chicken curry” të cilën e përgatiste me veglat bazë, të cilën e shërbente në një lëvore bananeje në stilin tradicional, transmeton lajmi.net.

Loading...

Ajo ka arritur famë mbarëbotërore falë nipit të saj Karre Laxman dhe mikeshën e saj Srinath Reddy, dy personalitete të YouTube të bazuara në qytetin teknologjik të Indisë – Hyderabad.

Vdekja e saj u njoftua të martën nga faqja e internetit “The News Minute”. /Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com