Home / Sport / West Ham 1:0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

West Ham 1:0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Skuadra e Unai Emery, në kuadër të javës së 22-të të Premierligës, ishte mysafire e rivalëve nga Londra, skuadrës së West Ham United, ku u munden 1-0.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në fillim të pjesës së dytë.

Loading...

Ishte Rice që shënoi në minutën e 48’, për të ardhur te goli pas një gabimi të Granit Xhakës.

Mesfushori nga Kosova, është vlerësuar me notë të dobët nga ‘WhoScored’, për paraqitjen në humbjen 1:0 ndaj West Ham.

Xhaka u notua me notë 5.4. Në anën tjetër, Shkodran Mustafi, për paraqitjen në këtë ndeshje u vlerësua me notë 6.4./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com