Home / Kuriozitete / Whatsapp iu mundëson përdoruesve të krijojnë figurat e tyre, ja se si

Whatsapp iu mundëson përdoruesve të krijojnë figurat e tyre, ja se si

E tashmë, kushdo mund të krijojë figurën e vet dhe ta shtojë në WhatsApp, në sajë të ” ‘Sticker maker for WhatsApp”, aplikacion për softuerët ‘Android’, transmeton lajmi.net.

Për të krijuar figurat personale, përdoruesit e Android do të duhet të shkarkojnë aplikacionin e sipërpërmendur nëpërmjet “Google Play Store”. Sapo të shkarkohet aplikacioni, iu duhet të klikoni në opsionin “Create a new set of stickers”.

Loading...

Aplikacioni do të kërkojë të fusni emrin dhe autorin e krijuesit e figurës.

Në fazën tjetër, do të hapet një faqe e re që ju lejon të shtoni deri në 30 figura të personalizuara. Megjithatë, ikona në krye do të jetë ikona e tabelës ose ikona e cila do të shfaqet si një identifikues i këtyre të fundit për në WhatsApp./Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com