Home / Teknologji / Xiaomi sjell Redmi Note 7 me kamerë prej 48 megapiksel për vetëm 130 euro

Xiaomi sjell Redmi Note 7 me kamerë prej 48 megapiksel për vetëm 130 euro

Disa ditë më parë, gjiganti elektronik kinez Xiaomi njoftoi se do të lëshojë telefonin e saj të ri Redmi Note 7. Nuk zgjati shumë dhe tani u prezantua telefoni i parë në këtë konstelacion të ri, transmeton lajmi.net.

Loading...

 


Telefoni i parë “real” i Redmi është çmimi dhe kamera kryesore në qendër. Konfigurimi i dyfishtë i kamerës në pjesën e pasme kap fotografitë me 48 megapikselë. Lente kryesore (f / 1.8), sensori i të cilit vjen nga Samsung , është një lente me 5 megapikselë.

Bateria 4000 mAh është e ngarkuar me një maksimum prej 18 vat dhe nëpërmjet USB C.

Çmimi dhe disponueshmëria

Redmi Note 7 është mundësuar nga një Snapdragon 660 dhe deri në 6 GB RAM. Versioni 3GB / 32GB shitet në Kinë me një çmim prej 130 eurosh. Modeli me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme kushton ekuivalenti me 153 euro, modeli 6GB / 64GB prandaj arrin në 188 euro. /Lajmi.net/

AlbPortali:
Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit nga ©AlbPortali.Com

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com